U FANYNKY

Orchideje-postup

Hotové orchideje

IMG_4475.jpg

Tak tohle jsou už hotové orchideje,nechají se zaschnout a můžeme zdobit.Dělám je maximálně 3 dny dopředu,Jinak jsou lístky hodně vyschlé a tím pádem i křehké a lámou se

Vykrojíme

IMG_4467.jpg

Tak tohle jsou vykrajovačky,kterými orchideje vykrajuji.U těchto orchidejí jeden lístek odkrajuji,někdy nechávám všechny tři.Pak orchidej vypadá trochu jinak.

Spodní lístky

IMG_4468.jpg

Spodní lístky zvětšíme vyválením.

Vytvarujeme

IMG_4472.jpg

Vložíme jej do jakéhokoli kulatého tvořítka vyloženého alobalem.

Vrchní lístky

IMG_4469.jpg

Vrchní lístky položím na podložku se žebrováním a zlehka si je na ní také vyválím.Žebrování lze také udělat  nějakou kosticí nebo plastovým nožíkem.V papírnictví je dostatek plastových věciček na tvoření pro děti.Krásně se dají využít.

Zvlnění okrajů

IMG_4470.jpg

Okraje lístků zvlníme pomocí kostice s kuličkou na konci.Kdo ji nemá,lze použít pletací jehlice,které mají takové kulaté zakončení.Je to u větších velikostí jehlic.

Střed

IMG_4471.jpg

Mezi prsty smáčkneme zbytek vybějícího třetího lístku.

Vložení

IMG_4473.jpg

Spodní střed lístků ve formovači(v mém případě košíčku),zlehka navlhčíme štětečkem s vodou.Ale opravdu zlehka,jinak to zůstává dlouho mokré,lepivý střed.Vložíme na něj vrchní lístky.

Třetí lístek

IMG_4460.jpg

Třetí lístek stejným způsobem zvlníme a vložíme si do něj středový dílek - bliznu.Teď si nejsem jistá,zda i u orchideje je to blizna,ale pro naši výrobu orchidejky to snad vadit nebude.

Smáčknuto

IMG_4461.jpg

Tak vypadá po složení a smáčknutí třetí lístek.

Hotové

IMG_4462.jpg

Tak vypadají hotové,jinak připravené k stříkání pokud chceme mít středy tečkované.Pokud ne,můžeme je po chvilce vložit do středu orchidejky a je hotovo.

Barvičky

IMG_4464.jpg

Nachystáme si na paletku barvu   v odstínu, který nám bude k barvě orchideje ladit .

Stříkáme

IMG_4463.jpg

A takhle si pomocí štětečku a špejle poprskáme středy,aniž bychom měli poprskanou celou orchidej.

Hotová orchidej

IMG_4458.jpg

Postříkaný vnitřní díl opatrně vložíme na střed,který jsme si opět velmi zlehka potřeli vodou.Tím je kompletace květu hotová.

Hotovo

IMG_4474.jpg

Doufám,že jsem aspoň trochu mohla uspokojit všechny,kteří mne žádali o postup na výrobu.Je to amatérské,ale kdo dorty dělá,nebude mu to činit potíže podle tohoto návodu udělat.Ještě jako dodatek:na tyto orchideje jsem použila FONDÁN ROZVALOVACÍ BÍLÝ - Wilton - 680g