U FANYNKY

Návod na dort kapra

Tak takového kapra jako na fotce dole jsem si nakreslila jako základ na karton.

Upekla jsem 3 plechy piškotů, jeden čokoládový, jeden světlý a jeden ořechový.

Z jednoho jsem vyřezala tento tvar, prolila rumem se sirupem, dala krém.

Druhý díl jsem vykrájela trochu po obvodu menší, opět promazala atd. a ten třetí byl zase o něco menší jak ten druhý.

Z odřezků, těch nejmenších, jsem udělala punčovinu s rumem sirupem, marmoška a trochu krému.

Z dalších odřezků jsem si nakrájela takové centimetrové a vůbec jak se mi to podařilo, proužky a skládala je na ten hřbet, vyplňovala punčovinou a tvarovala a tvarovala.Trochu pomačkala kde bylo potřeba.To už pak ukazuje samo jak to chce.

Nakonec to pěkně pouhlazuješ. No jak bábovičku na písku. Po povrchu potřeme krémem a dám vychladit do lednice. Vychladlý se lépe okrajuje.

Po tom vychladnutí se mrkneš očkem a kde je potřeba, třeba dole, obřezáváš. Ale opatrně,ale i tak se nic neděje, dá se to zalepit punčovinou a odkrojkami.

Pak jsem na tlamičce vyřezala véčko, aby ji měl pootevřenou. Potáhnu zadní ocasní ploutev rozváleným marcipánem vcelku, opatrně odřežu a přitlačím, aby přilnul. Tak to dělám i s hlavou, tam už při pokládání formuji i tlamičku.

Šupiny jsem si vykrájela kulatým kolečkem a pokládala směrem od ocasu. Přechod u hlavy se pak zamaskuje tenkým válečkem marcipánu. Hřbetní ploutev jsem dělala z dosti silné placky marcipánu rádélkem od oka. Zespodu jsem do ní napíchala několik párátek a zapíchla do hřbetu.jinak by to nedrželo.

Boční ploutve jsou kolečka v jednom konci rozválené třeba ručkou od vařečky. Nožem nadělané rýhy jsou i na ocasní a hřbetní ploutvi.

Dobarvovala jsem štětcem zlehka namočeným a na hromádce mám malé množství potr.barvy suché, ve které jen opatrně štětec položím a otřepu potřu a zase stále dokola.